Certyfikat „Super Szkoły”

Tytuł „Superbelfra 2006”

Szkoła w projekcie eTwinning

Zespół Szkół Nr 9 we Włocławku

Zespół Szkół Nr 9 został utworzony na mocy Uchwały Nr 40/XXII/2004 Rady Miasta Włocławek z dnia 28.VI.2004r. „z dniem 1 września 2004r. tworzy się przez połączenie Szkoły Podstawowej Nr 22 i Gimnazjum Nr 3 Zespół Szkół Nr 9 we Włocławku przy ulicy Promiennej 15”

Najważniejsze  daty  z  historii

2 września 1985r.

Powołanie Szkoły Podstawowej nr 22 we Włocławku ( Szkoła rozpoczęła swoją działalność w  budynku Szkoły Podstawowej nr 16 we Włocławku).

17 lutego 1986r.

Pierwszy dzwonek w murach Szkoły Podstawowej nr 22 przy ul. Przyjaźni Polsko-Radzieckiej (obecnie Promienna).

27 kwietnia 1991r.

Nadanie Szkole Podstawowej nr 22 imienia Janusza Korczaka.

1 września 1999r.

Przekształcenie placówki o strukturze organizacyjnej klas I – VIII w sześcioletnią szkołę podstawową.

1 września 1999

Powołanie Gimnazjum nr 3 we Włocławku.

1 września 2004r.

Połączenie Szkoły Podstawowej nr 22 i Gimnazjum nr 3 w Zespół Szkół nr 9 we Włocławku.

23 października 2009 r.

Nadanie Gimnazjum nr 3 imienia Polskich Noblistów

DYREKTORZY

1985 – 1988

mgr Adam Wajs

1988 – 1990

mgr Maria Sobieraj

1990 – 2004

mgr Antonina Walczak

1999 – 2004

mgr Maria Szparaga

2004 – 2014

mgr Maria Szparaga

Zespół Szkół nr 9

2014 - nadal

mgr Iwona Jędrzejczak

Zespół Szkół nr 9

Zespół Szkół Nr 9 to placówka nowoczesna, zapewniająca wszechstronny rozwój każdemu uczniowi na każdym etapie edukacyjnym.

Szkoła otwarta, nieustannie dążącą do tego, aby sprostać rosnącym wymaganiom współczesnego świata.

Szkoła, w której Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice współpracują ze sobą:

·     Uczniowie zdobywają rzetelną wiedzę i ważne umiejętności, mają poczucie własnej       wartości i bezpieczeństwa, są wrażliwi na potrzeby innych.

·     Nauczyciele systematycznie doskonalą warsztat pracy, aby coraz skuteczniej       uczyć i wychowywać.

·    Rodzice aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, wspierają jej działania.

Liczni laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, interdyscyplinarnych, potyczek sportowych oraz wyniki sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych (powyżej średniego wyniku miasta, województwa i kraju) plasują Szkołę Podstawową Nr 22 i Gimnazjum Nr 3 w czołówce szkół włocławskich.

Bogata i różnorodna oferta edukacyjna szkoły pozwala każdemu dziecku rozwinąć swoje zdolności, solidnie przygotować się do kontynuacji nauki na dalszych etapach edukacyjnych.