• Udział szkoły w programie SZKLANKA MLEKA

• Wzorem lat ubiegłych uczniowie Zespołu Szkół Nr 9 biorą udział w programie "Szklanka  mleka". Celem tego programu jest promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych w szkołach oraz kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania wśród dzieci
          i młodzieży.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej oraz tzw. "dopłacie krajowej" nasi podopieczni w szkole podstawowej mogą pić pożywne białe mleko nieodpłatnie.

Podobnie jak w poprzednim roku szkolnym mleko do naszej placówki dostarcza Kujawska Spółdzielnia Mleczarska "KeSeM" we Włocławku.

Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie piją mleko, jest ono, bowiem niezastąpione w diecie młodego człowieka. Zawiera wapń, białko, witaminy i mikroelementy. Picie mleka w ciągu dnia zapewnia zdrowie, ułatwia naukę i dodaje energii.