• Samorząd Uczniowski

Maja Kozłowska

Lena Adamczewska

Zuzanna Bagdzińska

Samorząd Uczniowski SP 22 rozstrzygnął konkurs fotograficzny "Postać z bajki".

Laureatkami zostały:

Marta Wilińska z klasy 7c

Gabriela Woźniak z klasy 7d

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Święto dyni”

29 października pomarańczowy kolor zagościł w całej szkole. A to za sprawą dyni. Uczniowie postarali się, aby ich ubiór miał pomarańczowe akcenty. Szkoła wypełniła się kolorami oraz uśmiechem. Mamy nadzieję, że radość zagości na szkolnych  korytarzach każdego dnia. Dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.

Wybory do samorządu uczniowskiego

Wybory do samorządu uczniowskiego przeprowadzono dnia 26 października 2021r. we wszystkich klasach 4-8.

Uczniowie głosowali poprzez postawienie znaku X przy jednym kandydacie.

Uprawnionych do głosowania  - 385 uczniów

Głosowało – 338

Wyniki:

Przewodniczący - Marcin Jaszczak z klasy 8E - 175 głosów

Zastępca - Wiktoria Orlikowska z klasy 7D - 57 głosów

Członkowie: Laura Szypryt z klasy 5B (43 głosy), Zuzanna Bagdzińska z klasy 4A (42 głosy) i Zofia Dudzińska z klasy 5C (21 głosów).

Samorząd Uczniowski jest reprezentantem licznego grona uczniów naszej szkoły. Jest organizacją, która ściśle współpracuje z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym. Członkowie Samorządu Uczniowskiego uczestniczą w czynnym życiu Szkoły organizując konkursy, spotkania, uroczystości, apele i dyskoteki.

Samorząd Uczniowski jest także głosem opiniującym i doradczym. Bierze udział w zebraniach Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej Nr 22, wyraża swoją opinię na temat Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania. Rozpatruje skargi i prośby uczniów dzięki czemu uczniowie w szkole czują się bezpiecznie.