• Nabór do Gimnazjum nr 3

im. Polskich Noblistów we Włocławku

Warunki rekrutacji
          rok szkolny 2013/2014

Rekrutację do Gimnazjum Nr 3 we Włocławku przeprowadza się w terminie do 02 lipca 2013r.  (podania do 03 czerwca 2013r. do godz. 1500)

Absolwenci sześcioletnich szkół podstawowych mieszkający w obwodzie Gimnazjum Nr 3 przyjmowani są z urzędu (po złożeniu podania).

Obwód Gimnazjum Nr 3 – ulice: Bajeczna, Chocimska, Gołębia, Grunwaldzka, Hoża, Lisek, Obwodowa, Pogodna, Przyjemna, Promienna, Radosna, Rajska, Rolna, Rumunki, Rysia, Sielska, Urocza, Wesoła, Wieniecka od nr 28 do 49, Wysoka.

1.    Absolwenci sześcioletnich szkół podstawowych mieszkający poza obwodem
          Gimnazjum Nr 3 przyjmowani są, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami, na prośbę rodziców lub prawnych opiekunów po złożeniu wniosku i wymaganych dokumentów.

2.    W przypadku, gdy liczba chętnych zamieszkałych poza obwodem szkoły jest większa niż liczba miejsc, kandydatów przyjmuje się na podstawie kryteriów zawartych w Statucie Zespołu Szkół Nr 9.

3.    Laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej, co najmniej jednego przedmiotu przyjmowani są do gimnazjum niezależnie od kryteriów.

4.    Kandydaci do klasy (grupy) z rozszerzonym programem nauczania matematyki
          i języka angielskiego muszą posiadać z tych przedmiotów ocenę końcoworoczną
           co najmniej bardzo dobrą.

Podania o przyjęcie do szkoły (wnioski) należy składać w terminie do 3 czerwca 2013r.

5.    Po zakończeniu roku szkolnego absolwenci szkół podstawowych mają obowiązek złożyć (do 02 lipca 2013r. do godz. 1500):
          •    oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
          •    oryginał zaświadczenia o wyniku sprawdzianu
          •    kartę zdrowia ucznia (po zakończonej rekrutacji),
          •    jedną fotografię,

6.    Kryteria przyjmowania uczniów spoza obwodu Gimnazjum Nr 3:
          a.    uczeń może maksymalnie otrzymać 100 punktów:
          - sprawdzian po szkole podstawowej – maksymalnie 40 pkt
          - oceny uzyskane na świadectwie i inne osiągnięcia – maksymalnie 60pkt
          b.    punktowane są tylko oceny z przedmiotów: j. polski, j. obcy, matematyka, historia, przyroda (maksymalnie 50pkt)
          c.    ustala się następującą liczbę punktów za oceny:

Ocena Liczba punktów
          Celujący 10
          Bardzo dobry 8
          Dobry 6
          Dostateczny 4
          Dopuszczający -

d.    za inne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej można uzyskać maksymalnie 10 pkt, tzn.
          •    4 pkt ukończenie szkoły podstawowej z wyróżnieniem,
          •    4 pkt udział w konkursach ,
          •    2 pkt osiągnięcia sportowe lub artystyczne, co najmniej na szczeblu   powiatowym.

7.    Dla kandydatów (spoza obwodu szkoły), którzy uzyskali równą liczbę punktów,
          po uwzględnieniu wszystkich obowiązujących kryteriów – decydować będą wszystkie oceny na świadectwie oraz ocena zachowania.

Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do gimnazjum 04 lipca 2013r. do godz. 1500