• Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 22 we Włocławku

Z-ca Przewodniczącej- Małgorzata Niedośmiałek,

Skarbnik- Katarzyna Motylińska,

Sekretarz- Monika Dąbrowska - Ciarka,

Członek Rady- Anna Włodarska.

Witamy na oficjalnej stronie Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 22 we Włocławku. Będziemy się starali umieszczać tutaj wszystkie informacje związane z funkcjonowaniem Rady Rodziców.

Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować na maila do Rady Rodziców:

radarodzicow_sp22@o2.pl

Szanowni Rodzice

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w pracę dla Rady Rodziców w zeszłym roku i zapraszamy do współpracy w tym roku. Dzięki Waszej pomocy, pomysłom i darowiznom, nasze dzieci będą miały przyjazną i ciekawą edukację, a szkoła będzie miejscem, do którego będą chętnie przychodzić .

Rada Rodziców chciałaby działać szybko i skutecznie. Stworzona przez nas strona internetowa będzie na bieżąco uaktualniana i modyfikowana. Są na niej zamieszczone ważne informacje dotyczące naszej pracy, dokumenty i regulaminy. Chcemy, aby nasza strona była czytelna i dokumentowała zaangażowanie rodziców w naszej szkole.

Pragnę przybliżyć Państwu czym zajmuje się Rada Rodziców w naszej szkole:

• jest społecznym organem reprezentującym wszystkich rodziców uczniów szkoły,
          • współpracuje z Dyrektorem szkoły, Radą Pedagogiczną, Samorządem Uczniowskim oraz organizacjami  działającymi w szkole,
          • działalność jej określa uchwalony regulamin.

Do kompetencji Rady Rodziców należy:

• występowanie do dyrektora i innych organów szkoły z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach szkoły,
          • uchwalanie w porozumieniu z Radą Pedagogiczną programu wychowawczego i profilaktycznego skierowanego do uczniów, realizowanego przez nauczycieli,
          • opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez dyrektora szkoły,
          • ma prawo wyrażania swojej opinii o pracy szkoły, dyrektora i nauczycieli,
          • przedstawiciele Rady Rodziców mają prawo uczestnictwa w komisji konkursowej wybierającej dyrektora szkoły,
          •  reprezentowanie ogółu rodziców szkoły oraz podejmowanie działań zmierzających do doskonalenia statutowej działalności szkoły, a w szczególności wspomagania realizacji celów i jej zadań.

Rada Rodziców corocznie wydaje fundusze na:

• pracę szkolnego ksero,
          • sponsorowanie wyjazdów dzieci na konkursy poza szkolne,
          • nagrody i dyplomy dla dzieci biorących udział w konkursach,
          • nagrody dla wybitnych uczniów,
          • książki pamiątkowe dla uczniów kończących szkołę,
          • okolicznościowe bale i imprezy szkolne,
          • pomoce dydaktyczne,
          • dofinansowanie do wycieczek szkolnych.

Szanowni Państwo

Dzięki Państwa sumiennym wpłatom możemy zrobić znacznie więcej, dla naszych dzieci i szkoły. Mamy dużo pomysłów i chęci, ale bez środków finansowych, niestety niewiele możemy.  W tym roku szkolnym chcemy aktywnie włączyć się w życie szkoły, więc liczę na pełne zrozumienie.

Informujemy, iż sugerowana wysokość składek na Radę Rodziców uległa zmianie w stosunku do lat ubiegłych i wynosi 20 zł na dziecko uczące się w szkole.

Zgodnie z uchwałą Rady Rodziców każdy uczeń szkoły zobowiązany jest wpłacić składkę w wysokości 3zł/miesiąc (30zł na rok) na pokrycie kosztów związanych z eksploatacją szkolnej kserokopiarki.

Informujemy również iż wszystkie klasy, w których do 20 grudnia 2023 liczba wpłat będzie równa bądź przekroczy 85% liczby uczniów klasy, do końca grudnia b.r. otrzymają zwrot w wysokości 40% wartości wpłaconych składek z wykorzystaniem jako dofinansowanie do wyjazdu szkolnego np.: "Zielona szkoła" lub nagrody dla uczniów.

Istnieją 3 sposoby przekazywania składek przez rodziców:

• przekazywanie składek skarbnikom klas, do których chodzą dzieci, który wpłaty powinien przekazać Księgowej Rady Rodziców,
          • po zebraniach rodziców bezpośrednio Księgowej,
          • przelewem na konto Rady Rodziców, podając wówczas w tytule  imię i nazwisko dziecka (dzieci) oraz klasę (klasy) do której uczęszcza.

Konto Rady Rodziców:

Bank Ochrony Środowiska

21 1540 1069 2106 0002 5037 0001

Jednocześnie prosimy skarbników o wysyłanie list wpłat klasy pocztą elektroniczną, jeśli wpłata dokonana przelewem większej ilości uczniów, na adres: radarodzicow_sp22@o2.pl ułatwi to identyfikację wpłat.

Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i prosimy  o wsparcie.

Przewodnicząca Rady Rodziców

Monika Sadowska