Nawigacja

 • Wycieczka klas 5 do Torunia

  13 grudnia 2017 r. klasy 5a,5b,5c,5d wybrały się na wycieczkę do Torunia. W programie były: Młyn Wiedzy oraz teatr Baj Pomorski. Uczniowie mieli okazję wykonać doświadczenia i wypróbować różne eksperymenty, później natomiast obejrzeć przedstawienie “Opowieść wigilijna”. Pogoda dopisała, humory również, wycieczka się udała. Oto krótka fotorelacja z jej przebiegu. 

  (zdjęcia w albumie fotograficznym)

 • Wyjście klasy 5b do kręgielni

  6 grudnia 2017 r. z okazji mikołajek klasa 5b z wychowawcą p. E. Regułą wybrała się do kręgielni. Zabawa była wspaniała.

  (zdjęcia w  albumie fotograficznym)

 • Głosujemy, głosujemy!!


  W imieniu uczniów klasy 1a i Wychowawcy  zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o oddanie głosów w plebiscycie Gazety Pomorskiej Pierwszaki 2017. Do soboty prowadziliśmy ale niestety spadliśmy na II miejsce i różnica jest bardzo duża.  Dzieciaczki mogą wygrać wycieczkę do Jura Parku.
  Głosowanie odbywa się drogą sms, aby oddać głoś na klasę 1A należy wysłać sms pod numer 72355 o treści PW.50 Wyniki można śledzić na stronie Gazety Pomorskiej w zakładce plebiscyty nasz region to region nr 3.

  Będziemy wdzięczni za każdy głos oraz prosimy o jak najszersze nagłośnienie sprawy wśród znajomych.


  Dziękujemy
  wdzięczni uczniowie klasy 1A, wychowawca i rodzice

 • "Koncert kolęd i pastorałek"

  W niedzielę, 10 grudnia, odbył się w naszej szkole czwarty już "Koncert kolęd i pastorałek". Koncert ten jest okazją do prezentacji talentów wokalnych naszych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz absolwentów szkoły. W solowych występach podziwialiśmy Marcelinę Góralską, Julię Pączkowską,Martę Maciejewską, Alicję Stojak, Olgę Kasiorkiewicz, Dominikę Mujtę, Zuzannę Sawicką.  Rodzinnie wystąpili państwo Stojakowie wraz z synem Szymonem, absolwentem naszej szkoły oraz pani Justyna Wasieleska razem z dziećmi: Gabrysią i Julkiem. W gronie śpiewających rodziców były także panie: Ewa Łukaszewska i Małgorzata Wenderlich oraz pan Cezary Wojasiński. Obok wspomnianego Szymona Stojak, wystąpiły także absolwentki naszej szkoły: Magda Kornacka, Martyna Piekarska oraz Joanna Jaworska, która grała na skrzypcach. Do śpiewających nauczycieli, pana Marka Frąckiewicza, który wystąpił z córkami Magdą i Tereską, dołączyły w tym roku także panie: Grażyna Korpusińska i Marzena Obielecka, a także ksiądz Kamil i ksiądz Michał. Nie jest już tajemnicą, że w postać Św.Mikołaja wcielił się pan Michał Mrówczyński. Towarzyszyła mu w dalekiej podróży z Bieguna Północnego śnieżynka Nataszka a powitały aniołki: Zuzia, Kornelia, Zuzia i Kacper. Przepięknie zaprezentował się chór szkolny, który zaśpiewał kolędy a cappella, a także towarzyszył solistom. Opiekę artystyczną nad chórem sprawuje pani Marzena Obielecka. Wzruszające kolędy i pastorałki, które mogliśmy usłyszeć w przepięknym wykonaniu, pozwoliły choć na chwilę zatrzymać tę grudniową gonitwę i przywołały najcenniejsze i najmilsze wspomnienia z rodzinnego domu.

  (zdjęcia w albumie fotograficznym)

 • Wycieczka do TOP 2000 HAMELIN we Włocławku.

  Klasa 4C miała okazje zwiedzać przedsiębiorstwo artykułów papierniczych dla biura i szkoły w Polsce - TOP 2000 HAMELIN we Włocławku.

  Dzieci poznały drogę powstawania zeszytów, a także ich rodzaje. Z zaciekawieniem obserwowały linie produkcyjne zeszytów i kalendarz. Wycieczka była bardzo udana i wzbogaciła wiedzę uczniów o nowe wiadomości i doświadczenia. Dziękujemy za umożliwienie nam zwiedzania i pozdrawiamy wszystkich pracowników TOP - 2000.

  (zdjęcia w albumie fotograficznym)

 • XVIII Maraton Pisania Listów już za nami!

  W dniu 9 grudnia odbył się organizowany wspólnie przez 26 szkolną grupę Amnesty International pod kierunkiem p. Norberta Skoniecznego i 146 sg AI działającą w II LO im. M. Kopernika XVIII Maraton Pisania Listów. W tym roku pisaliśmy listy w 10 przypadkach w których miało miejsce naruszanie praw człowieka. Udało się nam napisać  211 listów, które wkrótce zostaną wysłane do władz odpowiednich krajów. Wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój wolny czas i wspomóc nasze działania serdecznie dziękujemy! Dalsze losy osób i organizacji w sprawie których pisaliśmy listy można śledzić na stronie www.amnesty.org.pl

  (zdjęcia w albumie fotograficznym)

 • “Trzy razy bajka”

  5 grudnia 2017 r.  klasa IIId z wychowawczynią udała się do Teatru Impresaryjnego na sztukę “Trzy razy bajka”. W przedstawieniu przygotowanym przez Teatr Skene występowała klasowa koleżanka Alicja Kisielewska. Bajka bardzo się wszystkim podobała. Gratulujemy Ali.

 • Andrzejki w klasie 5b

  28 listopada 2017 r. na godzinie wychowawczej w klasie 5b odbyły się andrzejki. Uczniowie wraz z wychowawcą- p. E. Regułą świetnie się bawili, wróżąc i  “przepowiadając przyszłość”. Zgodnie z tradycją było lanie wosku i odgadywanie znaczenia figur, serduszka z imionami dziewcząt i chłopców, losowanie karteczek z wróżbami. Wszyscy miło spędzili czas. Było super!

  (zdjęcia w albumie fotograficznym)

 • UWAGA! Wkrótce XVIII Maraton Pisania Listów

  W dniach 1-10 grudnia 2017 r., w całej Polsce, odbędzie się XVIII Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku wszystkich, którym nie są obojętne przypadki naruszania praw człowieka, zapraszamy do II LO im. M. Kopernika we Włocławku, gdzie w dniu 9 grudnia w godzinach 10:00 – 15:00 zostanie zorganizowany tegoroczny Maraton. W jego czasie będzie można napisać listy w 10 przypadkach pochodzących z całego świata (dokładne informacje znajdują się na stronie www.amnesty.org.pl). List może napisać każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Więc: poświęć czas, by zmienić świat!

 • Kolejne wyróżnienia dla projektów eTwinning:

  • Projekt National Parks=International Treasure otrzymał Europejską Odznakę Jakości. Odznaki otrzymały również wszystkie kraje biorące udział w projekcie. W Czechach projekt odniósł kolejny sukces zajmując I miejsce w ogólnokrajowym konkursie, w kategorii wiekowej 16-19 lat.
  • Projekt RadioActive Team otrzymał Krajową i Europejską Odznakę Jakości. We Włoszech został uznany za najlepszy projekt w kategorii  Integracja międzyprzedmiotowa.
 • XII Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży “Wierszykarnia”

  20 listopada 2017 r. w Centrum Kultury “Browar B” odbył się XII Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży “Wierszykarnia”. Wzięło w nim udział 29 uczniów z włocławskich szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że przedstawiciele naszej szkoły zdobyli:

  I MIEJSCE – GABRIELA WASIELESKA  (opiekun p. Agnieszka Wróblewska)

  I MIEJSCE – JAKUB KISIELEWSKI (opiekun p. Monika Siemianowska)

  WYRÓŻNIENIE – OLIWIA PIĘTKA (opiekun p. Agnieszka Wróblewska)

  Gratulujemy zwycięzcom!!!

  (zdjęcia w albumie fotograficzy)

 • "Papirus, pergamin, papier"

  W dnu 22.11 klasa 4e uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Podczas zajęć zatytułowanych " Papirus, pergamin, papier"  uczniowie poznali sekrety powstawania pergaminu, pierwszych zwojów z papirusu, papieru, pierwszego pisma oraz druku. Zajęcia były dla uczniów niezwykle interesującym doświadczeniem a zdobytą podczas nich wiedzę mogli wykorzystać w konkursie z nagrodami. 

  (zdjęcia w albumie fotograficznym)

 • Dzień zdrowej kanapki

  21 listopada 2017 r. na godzinie wychowawczej przyrządzaliśmy zdrowe i smaczne kanapki. Fotorelacja z “Dnia zdrowej kanapki” klasy 5a w zakładce "Album fotograficznym)

 • Ogólnopolski Tydzień Kariery

  W październiku uczniowie naszej szkoły obchodzili Ogólnopolski Tydzień Kariery. Zadaniem podsumowującym było zaprezentowanie wybranego przez siebie zawodu. Natomiast uczniowie oddziału gimnazjalnego byli na spotkaniu a panią Anną Wilińską i panem Marcinem Krajewskim w Cechu Rzemiosł Różnych, na którym poznawali sposoby osiągania sukcesów zawodowych.

  (zdjęcia w albumie  fotograficzym)

 • IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”-wyniki

  IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

  MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”

   

  UCZESTNICY – ŚWIETLICE SZKOLNE:

   

   

  SP NR

   

  ADRES

   

  GRUPA „0”

   

  KLASY I

   

  KLASY II

   

  KLASY III

   

  RAZEM

   

  ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 1

  UL. GAŁCZYŃSKIEGO 9 A

   

  -

  1

  1

  1

  3

  2

  UL. ŻYTNIA 47

  -

  1

  1

  2

  4

  7

  UL. GNIAZDOWSKIEGO 7

  1

  -

  1

  1

  3

  12

  UL. WIEJSKA 29

  1

  1

  1

  1

  4

  22

  UL. PROMIENNA 15

  1

  1

  1

  1

  4

  23

  UL. WYSPIAŃSKIEGO 3

  1

  1

  1

  1

  4

  PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA

  ZESPOŁU EDUKACJI "WIEDZA"

  UL. SŁOWACKIEGO 4A

  1

  1

  1

  ----

  3

  ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH

  UL. WIEJSKA 29

  -

  1

  1

  1

  3

  ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH

  PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

  UL. ŁĘGSKA 26

  -

  1

  1

  1

  3

  RAZEM

   

  5

  8

  9

  9

  31

   

  ŁĄCZNIE NA KONKURS WPŁYNĘŁO 31 PRAC Z 9 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

  JEDNA PLACÓWKA NIE ZASTOSOWAŁA SIĘ DO REGULAMINU PRZEKRACZAJĄC LICZBĘ NADESŁANYCH PRAC Z DANEJ KLASY.

  W DNIU 17 LISTOPADA 2017 R. KOMISJA ZAPOZNAŁA SIĘ

  Z PRACAMI, OCENIŁA JE ORAZ DOKONAŁA WYBORU NAJLEPSZYCH. POD UWAGĘ BRANO, PRZEDE WSZYSTKIM, TWÓRCZE PODEJŚCIE DO TEMATU ORAZ SAMODZIELNOŚĆ

  I ESTETYKĘ WYKONANIA PRACY.

   

  W TOKU BURZLIWEJ DYSKUSJI WYŁONIONO ZWYCIĘZCÓW:

  MIEJSCE

  GRUPA „0”

  KLASY I

  KLASY II

  KLASY III

   

  I

   

  NATALIA DAROSZEWSKA

  SP 12

   

   

  HELENA

  JÓŹWIAK

  ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH

  PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

   

  AMELIA OGRODOWSKA

  PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA

  ZESPOŁU EDUKACJI "WIEDZA"

   

   

  ANHELINA HUSIEVA

  SP 7

   

  GABRIELA WOŻNIAK

  SP 22

   

  II

   

  LILIANA WŁODARSKA

  SP 22

   

  ALEKSANDRA KORDYL

  SP 22

   

  ZUZANNA

  DURA

  ZESPÓŁ SZKÓŁ MUZYCZNYCH

   

  AMELIA PIÓRKOWSKA

  SP 12

   

  III

   

  ----

   

   

  NIKOLA KANTKOWSKA

  SP 12

   

  MALWINA

  POLAK

  SP 12

   

  MATEUSZ KRYSZTOFORSKI

  ZESPÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH

  PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

   

  WYRÓŻNIENIE

   

  ----

   

  ----

   

  NATALIA SADOWSKA

  SP 2

   

  ZOFIA

  WAŚK

  SP 2

   

  NAGRODZONYM DZIECIOM

  SKŁADAMY SERDECZNE GRATULACJE ORAZ ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

  NA NIWIE ARTYSTYCZNEJ.

   

  WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU ORAZ ICH OPIEKUNOM SKŁADAMY PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ

  I WŁOŻONY WKŁAD PRACY.

   

  UROCZYSTE ROZDANIE NAGRÓD ODBĘDZIE SIĘ

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 22

  24 LISTOPADA 2017 ROKU

  O GODZINIE 9.45 W SALI GIMNASTYCZNEJ C,

  ZAPRASZAMY WSZYSTKIE NAGRODZONE I WYRÓŻNIONE DZIECI

  WRAZ Z OPIEKUNAMI.

   

  ORGANIZATORZY: AGNIESZKA MUSIALIK - WYCHOWAWCA ŚWIETLICY

  BEATA PODKOMORZY - WYCHOWAWCA ŚWIETLICY

   

   

 • Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

  10 listopada br. uczniowie SP 22 obejrzeli uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. Była to symboliczna lekcja patriotyzmu, dzięki której  przypomniano najważniejsze wydarzenia  z polskiej historii - od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

  Akademia stała się także pretekstem do zastanowienia się nad  znaczeniem patriotyzmu we współczesności. Poszanowanie symboli narodowych, troska o poprawność języka polskiego, kultywowanie polskich tradycji   to  sposób  wyrażania  szacunku do ojczyzny przez młodych Polaków, czego są świadomi także uczniowie naszej szkoły.

  Akademię przygotowali uczniowie klasy 3b gimnazjum  i 4a szkoły podstawowej oraz chór szkolny pod opieką p. Lidii Gontarek i p. Marzeny Obieleckiej. Dekoracje wykonała p. Wioletta Wawrzonkowska.

  (zdjęcia w albumie fotograficznym)

 • Miejska uroczystość 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

  W sobotę 11 listopada odbyła się miejska uroczystość 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród licznie zgromadzonych pocztów sztandarowych włocławskich szkół we wspólnym świętowaniu uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły - Hidzran Ibrahimova, Matylda Kucińska i Kacper Pliszczyński pod opieką p. Doroty Przybyszewskiej - pedagoga szkolnego.

  (zdjęcia w albumie fotograficznym)

 • "Śniadanie daje moc"

  Dnia 8 listopada w ramach realizacji Programu "Śniadanie daje moc" w klasach 0 - III odbył się "Dzień Śniadanie Daje Moc". Dzieci własnoręcznie wykonały zdrowe i kolorowe: kanapki, koreczki oraz sałatki.

  (zdjęcia w albumie fotograficznym)

 • Uroczyste Pasowanie na uczniów

  27 października 2017 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na uczniów, dzieci z klasy 1a, 1b, 1c. Uczniowie zanim złożyli uroczystą przysięgę, musieli zdać egzamin. Pierwszym zadaniem był polonez, którym dzieci pięknie wkroczyły do sali. Drugie zadanie to zaśpiewanie piosenki przez każdą klasę. Pierwszoklasiści również zaliczyli zadanie z recytacji – odpowiadając na pytania „Kto Ty jesteś?” – Polak mały. Ostatnim zadaniem było odgadnięcie liter i cyfr. Można powiedzieć, że pierwszaki zdały egzamin śpiewająco, o czym świadczyły gromkie brawa zebranych licznie gości. W drugiej części uroczystości odbyło się Pasowanie na ucznia przez Dyrekcję szkoły, wręczenie dyplomów, gratulacje oraz bardzo dużo zdjęć na tle kolorowej dekoracji. Całość uświetnił też występ szkolnego chóru. Uroczystość prowadziła p. Marzena Majszak.

  (zdjęcia w albumie fotograficznym)

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 22 im. Janusza Korczaka
  87-800 Włocławek
  ul. Promienna 15
 • (54) 236-31-57
  (54) 236-65-64

  E-mail szkoły: zs9wloclawek@wp.pl

Galeria zdjęć