• Higienistka szkolna

środa 8.00 - 14.00
          czwartek 8.00 - 14.00
          piątek 8.00 - 14.00

Informacja o bezpłatnych szczepieniach przeciwko zakażeniu wirusami HPV

Informacja dotycząca szczepień ochronnych zapobiegających zakażeniom wirusem HPV.

W bieżącym roku w naszym mieście po raz kolejny będzie realizowany program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego ( HPV ). W ramach tego programu będą prowadzone szczepienia ochronne.

Ze szczepień mogą skorzystać dziewczęta z rocznika 2010, mieszkające na terenie Włocławka. Szczepienia są bezpłatne,

a ich koszt zostanie pokryty w całości z budżetu miasta.

W ramach realizowanego programu  w dniu 10.10.2022 roku o godzinie 18.00, w Urzędzie Miasta Włocławek , Zielony Rynek 11/13 sala nr 5- parter odbędzie się spotkanie zainteresowanych rodziców/opiekunów prawnych, które poprowadzi specjalista ginekologii i położnictwa lek. Cezary Fiłyk.

Na szczepienie wymagana jest zgoda i obecność przy szczepieniu rodzica/opiekuna prawnego oraz wstępna ocena stanu zdrowia.

Szczepienia będą wykonywane przez Przychodnie Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Więcej informacji znajdzie Państwo na stronie MZOZ oraz w Przychodniach.

Ulotki informacyjne MZ dotyczące Programu Pilotażowego „oddziaływań terapeutycznych skierowanych do dzieci i młodzieży problemowo korzystających z nowych technologii cyfrowych oraz ich rodzin”

zalacznik_nr_1._Ulotka_program_pilotazowy.pdf

zalacznik_nr_2._OSOPIP_ulotka_dla_mlodziezy_bez_miejsca_na_adres_osrodka.pdf.pdf

zalacznik_nr_3._OSOPIP_ulotka_dla_rodzicow_bez_miejsca_na_adres_osrodka.pdf.pdf

Informacja dotycząca szczepień przeciw HPV

Podobnie jak w latach poprzednich Prezydent i Rada Miasta Włocławek zdecydowali o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego ( HPV ).

Szczepienia wykonywane będą szczepionką Gardasil-9 i mogą z nich skorzystać dziewczęta urodzone w 2009 roku i zamieszkałe we Włocławku.

Zakończenie programu przewidziane jest na 10 grudnia 2021 roku. Dnia 20 września o godzinie 18:00 w Urzędzie Miasta Włocławek ul. Zielony Rynek 11/13, w sali nr 4 ( parter ) odbędzie się spotkanie zainteresowanych rodziców, które poprowadzi specjalista położnictwa i ginekologii lekarz Cezary Fiłyk (Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Włocławek).

Informacje dotyczące szczepień oraz formularz zgody można pobrać w każdej placówce realizującej program lub pod adresem:

Informacje można również uzyskać w szkolnym gabinecie medycznym.

Szczepienia przeciw COVID-19 dla 12-15-latków

7 czerwca rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12–15 lat.

Na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lat można zarejestrować:
          • kontaktując się bezpośrednio z wybranym Punktem Szczepień
          • przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
          • za pomocą SMS wysłanego  na numer 664 908 556 lub 880 333 333 wpisując hasło: SzczepimySie
          • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Należy wybrać  szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisać numer PESEL dziecka i jego nazwisko.  Podać numer telefonu, na który rodzić otrzyma potwierdzenie i wybierze termin szczepienia.
          Przed szczepieniem rodzic musi wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dotyczący dziecka. Kwestionariusz jest dla pracownika medycznego podstawą do szczepienia w danym dniu.

Kwestionariusz musi być podpisany przez  rodzica lub opiekuna. W przypadku braku podpisanego kwestionariusza, na szczepienie nastolatek musi się zgłosić z rodzicem/opiekunem.

Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku.

Informacja dotycząca wydawania kart zdrowa uczniów klas VIII

Karty zdrowia odbierają rodzice/opiekunowie ucznia.

Karty będą wydawane w poniedziałek 7 czerwca 2021 roku

w godzinach 14 - 18 w gabinecie medycznym.

Podczas wydawania kart stosujemy zasady reżimy sanitarnego.

higienistka szkolna

Anna Grabowska