Aktualności
Terminy konsultacji dla rodziców
Życzenia świąteczne
Na zbliżające się Święta
pragniemy złożyć życzenia
przeżywania Bożego Narodzenia
w zdrowiu, radości
i ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Niech kolejny rok będzie czasem pokoju,
sukcesów oraz realizacji osobistych zamierzeń.
Niech przyniesie pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy administracji i obsługi
Szkoły Podstawowej nr 22
UWAGA RODZICE!
MOŻLIWOŚĆ DOFINANSOWANIA ZAKUPU KOMPUTERA DLA DZIECKA Z RODZINY ROLNICZEJ
Szczegółowe informacje na stronie:
Świąteczny czas..
Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, dlatego w naszej szkole tradycyjnie w drugą niedzielę grudnia spotykaliśmy się, by śpiewać kolędy i pastorałki, które tego wieczoru były zawsze przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. W nastrój tego popołudnia wprowadzały nas utwory przygotowane przez chór szkolny oraz solistów – uczniów, absolwentów i rodziców naszej szkoły. W tym roku śpiewalibyśmy po raz siódmy, z wiadomych powodów pozostaje nam tylko powspominać przepiękne koncerty z ubiegłych lat.
Znak_pokoju.mp3
56
DRZEWKO ZA BUTELKĘ
Akcja "Drzewko za butelkę" przyniosła kolejny sukces Szkole Podstawowej nr 22. Zajęliśmy II miejsce w każdej kategorii: jako szkoła, klasa oraz uczeń. Najlepszymi zbieraczami XVIII edycji akcji okazali się w naszej szkole uczniowie z klasy IIB, a największą liczbę butelek zebrała Michalina Pisarska. Nagrody indywidualne dla najlepszej klasy oraz najlepszego zbieracza zostaną przekazane przez organizatora w styczniu.
GRATULUJĘ!
Dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji za zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska.
Szkolny koordynator akcji - Katarzyna Górawska
Uczniowskie rekomendacje, czyli co warto przeczytać
Książki dla uczniów klas młodszych:
-
Justyna Bednarek, Banda czarnej frotte (oraz inne części tej powieści).
-
Joanna Papuzińska, Asiunia.
-
Maciej Szymanowicz, Rok w Krainie Czarów.
-
Jeff Kinney, Dziennik cwaniaczka ( seria).
-
A.Lindgren, Przygody dzieci z ulicy Awanturników; Pippi Pończoszanka.
-
M. Broda, Jesteś kimś wyjątkowym.
-
M .Witkiewicz, Banda z Burej.
-
B. Ostrowicka, Niezwykłe wakacje.
-
H. Webb, Zaopiekuj sie mną (seria).
-
S. Bentley, Magiczny kotek ( seria).
Książki dla uczniów klas IV – V:
-
Jean Ure, Kłopotliwa wizyta.
-
Howie Dewin, Kapitan Majtas.
-
R. Collinson, Kłopoty z Ludwinią.
-
K. Millwood Hargrave, Wyspa na końcu świata.
-
Nela Mała Reporterka, 10 niesamowitych przygód Neli (seria).
-
A. Maleszka, Magiczne drzewo ( seria).
-
A. Mielech, Emi i tajny klub superdziewczyn.
-
R. Kosik, Felix, Net i Nika....( seria).
-
R. Pisarski, O psie, który jeździł koleją.
-
C. Thiele, Chłopiec z burzy ( zbór 6 opowiadań).
-
Bruce Cameron, O psie, ktory wrócił do domu; Był sobie pies; Psiego najlepszego.
-
G.L.Marvel, Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat.
Książki dla uczniów klas VII- VIII:
-
J.R.R.Tolkien, Władca pierścieni ( trylogia).
-
J. Kaczanowska, I przemówiły ludzkim głosem.
-
Federico Moccia, Trzy metry nad niebem.
-
N. Kleinbaum, Stowarzyszenien umarłych poetów.
-
Lois Lowry, Nikczemny spisek. Łotrowska opowieść z haniebnymi ilustracjami autorki.
-
R.Riordan, Percy Jackson (seria).
-
M. Senator, Najgłosniej krzyczy serce.
-
S. Collins, Igrzyska śmierci ( cykl powieściowy).
-
J. Dashner, Więzień Labiryntu.
-
T. Trueit, Explorer Academy: Tajemnica Mgławicy.
-
N. Davies, Boże Igrzysko.
-
S. Pennypacker, Pax.
UWAGA !
Konkurs literacki dotyczący książki wartej polecenia zostanie rozstrzygnięty w styczniu.
-
Książka – wspaniałym prezentem pod choinkę
Pod takim hasłem w listopadzie rozpoczęła się w naszej szkole akcja promowania czytelnictwa zorganizowana przez Bibliotekę Szkolną. Uczniowie wzięli udział w konkursie na recenzję książki, którą warto przeczytać i która mogłaby stać się świątecznym upominkiem. Zebraliśmy Wasze propozycje i stworzyliśmy ranking najczęściej polecanych utworów. A co o książkach w kontekście świąt napisali Wasi rówieśnicy?
„Uważam, że książka „Pax” Sary Pennyparcker jest idealnym prezentem pod choinkę dla dzieci, jak i dla dorosłych. Fabuła jest bardzo pouczająca i trzyma w napięciu. Cała historia pokazuje jak podobni jesteśmy (my – ludzie) do zwierząt. Zwierzęta, tak jak i ludzie mają uczucia, a książka prezentuje, jak silna potrafi być więź zwierzęcia z człowiekiem. Po przeczytaniu tej książki czytelnik uświadamia sobie i przypomina, jak ważne jest okazywanie uczuć, nie tylko do zwierząt, ale i do ludzi. Przedstawia też miłość zwierząt do swojego właściciela i podkreśla, że należy o nie dbać i nie wolno ich porzucać.”
Natasza ŚWIĄTKOWSKA 7B
„Mogłabym znaleźć dla Ciebie takie naprawdę zimowe i świąteczne opowieści, które zresztą także sama czytam. Ale w tej recenzji chcę Ci polecić taką uniwersalną książkę, którą można czytać nie tylko zimą, ale też w upalne dni lata. Myślę, że będzie ona idealnym prezentem na gwiazdkę. Książkę ,,Explorer Academy: Tajemnica Mgławicy” - Trudi Trueit, naprawdę polecam każdemu molowi książkowemu i nie tylko. Spodoba się dziewczynom, które lubią powieści nowoczesne i przygodowe, ale też chłopakom liczącym na różne pościgi i nieoczekiwane zwroty akcji. Dodatkowo książka jest po części zainspirowana działalnością prawdziwych podróżników pracujących dla National Geographic. Polecam.”
Agnieszka TRAJDER 8C
Jednym z lepszych i fascynujących prezentów, jaki możemy podarować drugiej osobie na gwiazdkę, jest niewątpliwie książka. To prezent, który rozbudzi ciekawość i przeniesie w inną rzeczywistość.(...) Spośród pozycji wybór jest ogromny, jednakże ja chciałbym polecić i zaproponować książkę,która bardzo mnie zainteresowała. Jest nią ,, Wiłka smocza dziewczynka” A. Kasprzak. Książka o Wiłce, moim zdaniem, to doskonały prezent, szczególnie podarowany w czasie świąt pod choinkę. Uczy miłości, szacunku, ciężkiej pracy, a także przedstawia, jak dostosować się do trudnych życiowych sytuacji.
Karol HAŃSZ 6B
„Nie od dziś wiadomo, że książka jest przyjacielem człowieka. W związku z tym,nie ma, moim zdaniem, lepszego pomysłu na prezent. Zwłaszcza gwiazdkowy, kiedy to opakowana w błyszczący papier leży dumnie pod pachnącym drzewkiem.Gdyby ktokolwiek z Was miał problem z wyborem tej jednej jedynej pozycji,którą pragniecie sprezentować bliskiej osobie, podpowiadam, pobiegnijcie doksięgarni po „Koralinę” Neila Gaimana.Jest to opowieść o dziewczynce o imieniu Koralina. Cokolwiek by nie pisać, jest to historia, która nie odejdzie w niepamięć.
Szymon OLERADZKI 8D
Konkurs na kartkę świąteczną - wyniki
W listopadzie 2020 r. biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na kartkę świąteczną. Wpłynęło bardzo dużo prac - 52 kartki uczniów klas 1-3 i 4-6. Po obejrzeniu wszystkich prac ogłaszamy wyniki:
KLASY I-III
I miejsce - Hubert Górawski, kl.2b
II miejsce - Liwia Warchlewska,kl.2c
III miejsce - Michał Żelazek, kl.2a
III miejsce Gabriela Sobczak,kl.3c
Wyróżnienie - Karolina Wenderlich, kl.1c
Wyróżnienie - Joanna Nowakowska, kl.2c
Wyróżnienie - Natalia Rogiewicz- kl.2c
Wyróżnienie - Witold Pietruszewski-kl.1a
Wyróżnienie - Nikodem Gawryszewski- kl.1c
Wyróżnienie - Adrianna Komorek- kl.2d
Wyróżnienie - Adrianna Balcerowska z kl.3a
KLASY IV-VI
Wyróżnienia:
Lena Seweryńska, kl. 4c
Małgorzata Adamczyk, kl.5a
Dorian Zieliński, kl.4c
Zuzanna Wysocka, kl.4c
44
"WIERSZYKARNIA"
W listopadzie 2020 r. w Browarze B miał miejsce XV Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży "WIERSZYKARNIA". Miło nam poinformować, że naszą szkołę reprezentowały 3 osoby z klas 6-8, które recytowały wybrane fragmenty prozy i wiersze.Oto wyniki konkursu:
MARTA WILIŃSKA -kl.6, nagroda (opiekun p. Anna Gwardecka)
OLGA KASIORKIEWICZ- kl.7, wyróżnienie (opiekun p. Monika Siemianowska)
JAKUB KISIELEWSKI- kl.8, wyróżnienie (opiekun p. Monika Siemianowska)
Gratulujemy sukcesu!!!
Krajowa i europejska odznaka jakości dla międzynarodowego projektu eTwinning A to Z of being a teenager. Wyróżnienia są potwierdzeniem wykonania wysokiej jakości projektu.
Krajowa i europejska odznaka jakości dla międzynarodowego projektu eTwinning A to Z of being a teenager. Wyróżnienia są potwierdzeniem wykonania wysokiej jakości projektu.
Projekt był przeprowadzony przez grupę uczniów klasy 6b na zajęciach rozwijających kreatywność językową w roku szkolnym 2019/2020.
Linki do projektu:
https://twinspace.etwinning.net/92484
https://madmagz.com/magazine/1797942
https://www.spreaker.com/show/10-stories-a-to-z-of-being-a-teenager
http://www.pearltrees.com/malkusz/to-quizzes-games-for-teenagers/id33003375
Kilka słów o projekcie:
W projekcie brało udział sześć szkół z: Grecji, Polski, Ukrainy, Hiszpanii, Turcji i Włoch. Głównym tematem były problemy nastolatków. W I etapie projektu uczestnicy poznawali siebie nawzajem, Przedstawiając siebie i swoje szkoły, zapoznawali się z bezpieczną pracą w Internecie i ustalali zasady współpracy. Przedstawiali zwyczaje i tradycje typowe dla ich krajów.
II etap projektu polegał na wspólnych dyskusjach o problemach nastolatków i pozwalał dzieciom dokonać wyboru 10 z nich, które stały się tematami wspólnie pisanych opowiadań. Dzieci w międzynarodowych grupach napisały 10 opowiadań, samodzielnie je ilustrując. Wspólny produkt został wydany w e-magazynie MADMAGZ ( link powyżej). Uczniowie nagrali również wersję audio. Dodatkowo stworzyli zestaw gier i quizów do tematyki projektu.
Podczas współpracy uczniowie doskonalili umiejętności kluczowe takie jak współpraca w obrębie grupy, komunikacja w języku własnym i obcym, wykorzystanie narzędzi TiK do komunikacji i współpracy oraz bycie przedsiębiorczym i kreatywnym. Językiem współpracy był język angielski.
Koordynator: Małgorzata Walkusz
Międzynarodowy projekt eTwinning Responsible Consumption in Action realizowany przez grupę uczniów z klasy 8a w roku szkolnym 2019/2020 otrzymał wyróżnienia: Krajową i Europejską Odznakę Jakości.
Linki do projektu:
https://twinspace.etwinning.net/91876/home
https://view.genial.ly/5fb99bed9e845a12b6ecf59e/presentation-how-to-become-a-responsible-consumer
Kilka słów o projekcie:
Odpowiedzialna konsumpcja stała się głównym tematem projektu, zakładając, że wiedzę o tym, jak być odpowiedzialnym konsumentem w świecie nadmiernej produkcji, konsumpcji i generowania odpadów, należy kształtować od najmłodszych lat. W projekcie wzięły udział 4 szkoły z 3 krajów: Hiszpanii, Czech i Polski używając języka angielskiego do współpracy. Projekt oparty był na podejściu: ZDOBYWAMY WIEDZĘ – DZIAŁAMY – DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ.
W pierwszym etapie projektu uczniowie przedstawiali siebie, swoje szkoły i miejsca zamieszkania. Dyskutowaliśmy nad zasadami bezpiecznej pracy w Internecie i prawach autorskich. Przeprowadziliśmy ankietę wstępną dotyczącą wiedzy z tematu projektu. Do kolejnej ankiety zaangażowaliśmy szkolną społeczność badając ich nawyki konsumenckie.
Stopniowo praca stawała się pracą zespołową w małych zespołach narodowych, w końcu uczniowie pracowali w sześciu zespołach międzynarodowych. Uczestnicy przeprowadzili prace badawcze, podczas których prześledzili pochodzenie produktów i ocenili ich ślad wodny i węglowy.
Wykorzystanie Google Drive, pozwoliło na tworzenie wspólnych materiałów takich jak: gry online, materiały do druku, certyfikaty, prezentacje potrzebne na warsztatach do rozpowszechniania idei odpowiedzialnej konsumpcji. Było to ogromne wyzwanie dla wszystkich uczniów i nauczycieli, ponieważ nasze szkoły rozpoczęły naukę online z powodu pandemii na tym ważnym etapie projektu. Zaletą tej sytuacji była nauka znajdowania nowych rozwiązań, większa odpowiedzialność za pracę zespołową, wzajemna pomoc.
Jako produkt końcowy, uczestnicy projektu przeprowadzili w swoich szkołach warsztaty dla uczniów Upgrade thinking! Become a responsible consumer.
W ramach zadania ewaluacyjnego - uczniowie musieli sformułować zobowiązanie do wniesienia wkładu w zrównoważony rozwój naszej planety.
Koordynator projektu Małgorzata Walkusz, współpraca Anna Adamczyk
Archiwum Aktualności