• "Skarbiec Fajansu"

• Uczniowie klasy 8b odwiedzili Interaktywne Centrum Fajansu "Skarbiec Fajansu"

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• OGŁOSZENIE

• Bardzo zachęcamy uczniów kl. 4-8 do wzięcia udziału w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE na lapbooka o krajach niemieckiego obszaru językowego. Prace należy dostarczyć Pani Milenie Majchrzak do 13. listopada 2023 r.

• "Mikrofon dla malucha"

• I miejsce dla Julii Michalskiej z klasy 3c w konkursie wokalnym  "Mikrofon dla malucha" organizowanym przez Centrum Kultury Browar B. Gratulujemy

• "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

• 25 października 2023r. w naszej szkole miała miejsce IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Organizowana była  przez bibliotekę szkolną w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Oto fotorelacja z jej przebiegu:

• Obiady - listopad

• Dzieci – 95,- (19 dni)

Wpłaty w dniach  26. X. 2023 r.– 07. XI. 2023r.

Stawka żywieniowa dla dziecka wynosi 5 zł.

Proszę o płatność w terminie

i przygotowanie odliczonej kwoty!!!

• "Przerwa na czytanie"

• 25 października 2023 roku w naszej szkole odbywać się będzie akcja "Przerwa na czytanie". Tego dnia należy przynieść ulubione książki, czasopisma i czytać je na poszczególnych przerwach. Dla najbardziej aktywnych czytelników czekają nagrody!

Zachęcamy wszystkich do udziału!

• Zwiedzamy, zwiedzamy

• Tym razem Gdańsk z 6a. Poznaliśmy historię i ciekawostki dotyczące Starego Miasta. Odwiedziliśmy Muzeum Bursztynu oraz Galerię Forum- bardzo nietypową, ponieważ przez jej wnętrze przechodzi kanał wodny Raduni, którym w XIV wieku dostarczano wodę pitną do miasta.

• Kolejne sukcesy sportowe

• Dziękujemy wszystkim Sportowcom, którzy 12.10.2023 zdobyli I miejsce w klasyfikacji drużynowej w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej o Puchar Prezydenta Miasta Włocławek. Uczniowie otrzymali koszulki ,medale oraz sprzęt sportowy dla szkoły.

Wielkie gratulacje

• Sportowcy na start

• W poniedziałek 9 października odbyły sie zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych naszego miasta. Podzielone były na dwie kategorie wiekowe - Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla klas 7-8 oraz Igrzyska Dzieci dla uczniów klas 6 i młodszych. Miło nam poinformować, że reprezentacja chłopców klas 7/8 zajęła 1 miejsce, a dziewcząt klas 7/8 czwarte miejsce.

Dziewczęta w kategorii młodszej uplasowały się na 3 stopniu podium, chłopcy zajęli 6 miejsce.

Składy reprezentacji:

-Wiktor Biś 6b

Opiekun p. Edyta Dziedzic Kawczyńska

• 📣💥Uwaga, uwaga💥📣Zbieramy Talenciaki💥📣

• Zapraszamy wszystkich do kolejnej edycji akcji ”Szkoły pełne talentów ”organizowanej przez sklepy Lidl. Wystarczy robiąc zakupy odebrać talenciaki, które można dostarczyć osobiście do szkoły - skrzynki ustawione są przy głównym wejściu do szkoły, w szatni oraz w świetlicy szkolnej. Można również zeskanować kod QR na telefonie i przekazać Talenciaka SP 22. Dokładne instrukcje zamieszczamy poniżej.

Będziemy wdzięczni za wszystkie polecenia, mobilizujemy całą społeczność szkolną, aby zyskać jak najwięcej nagród 🎁dla naszej szkoły. Wszystkie ręce na pokład.💪💪💪💪

• Pedagodzy organizują konkurs pt. „Album zawodoznawczy” dla uczniów klas VII – VIII Szkoły Podstawowej nr 22 we Włocławku.

• Cele konkursu:

• odkrywanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych wśród uczniów szkół podstawowych,
            • promowanie talentu dzieci,
            • pobudzanie aktywności twórczej.
            • zachęcenie młodzieży do planowania własnej ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej.
            • popularyzacja wiedzy z zakresu problematyki kształtowania kariery edukacyjno -    zawodowej.
            • przybliżenie zagadnień ze świata zawodów i pracy.
            • Zachęcenie uczniów do poznania świata zawodów oraz środowiska pracy różnych profesji.

Zasady i warunki uczestnictwa:

1.  Konkurs zorganizowano dla uczniów klas VII – VIII SP22.

2.  W konkursie mogą brać udział uczniowie, którzy przyniosą pracę w formie albumu o wybranych przez siebie zawodach – wykonaną samodzielnie.

3.  Udział w konkursie może wziąć każdy chętny uczeń.

4.  Format pracy dowolny.

5.  Technika wykonania pracy jest dowolna (np. farby plakatowe, akwarele, rysunek kredką, wyklejanka z bibuły lub papieru, pastele, wycinanka z kolorowego papieru).

6.  Prace powinny zawierać: imię, nazwisko oraz klasę ucznia.

7.  Prace konkursowe należy dostarczyć do 20 października 2023r. do gabinetu pedagoga 3A.

8.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 października 2023r.

9.  Jury wybierze najciekawsze prace indywidualne w dwóch kategoriach: kl. VI oraz kl. VIII. Spośród nich wybrane zostaną trzy najlepsze prace.

10. Laureaci konkursu otrzymają nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

11. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.

12. Organizatorzy nie zwracają prac konkursowych. Zdjęcia wybranych prac przez jury zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Organizator: pedagodzy