• Wręczenie stypendiów Prezydenta

• W czwartek, 23 czerwca 2022r w Urzędzie Miasta Włocławek wręczono 14 uczniom ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych stypendia Prezydenta Włocławka dr Marka Wojtkowskiego za osiągniecia naukowe

Z naszej szkoły wyróżniono Katarzynę Balcerak z klasy 8e. Oprócz bardzo wysokiej średniej ocen uczennica jest również laureatką konkursu kuratoryjnego z biologii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Wycieczka do Borysewa

• Najbardziej aktywni zbieracze plastikowych butelek typu PET wybrali  się na wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie. Wycieczka była finansowana przez ANWIL - organizatora XIX akcji "Drzewko za butelkę". Uczestnicy zwiedzili park w którym żyją różne zwierzęta: białe tygrysy, lwy, wilki, psy dingo, żyrafy i krokodyle nilowe. Najbardziej podobał nam się pokaz karmienia foki Dawida, który prezentował swoje umiejętności.

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców do udziału w kolejnej XX edycji akcji "Drzewko za butelkę".

• .

• 8.30 - kl. I - VII (boisko szkolne)

9.30 - kl. VIII (sala gimnastyczna)

• Dzień sportu

• Dnia 20.06.2022r. odbył się Dzień Spotu w naszej szkole! "Sport, to bardzo ważna sprawa, są ćwiczenia i zabawa. Sport nauczyć może wiele, zdrowy duch jest w zdrowym ciele!" BYŁO SUPER!

• Sukces Róży Średnickiej w konkursie wokalnym

• Miło nam poinformować, że Róża Średnicka  uczennica kl. 4a zdobyła 2 miejsce w konkursie wokalnym organizowanym przez TV Kujawy i Portal Głos Włocławka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy  wszystkim, którzy kibicowali Róży i oddali głos.

• Ogólnopolski Konkurs DACHL-Mӓrchen

• Jest nam miło poinformować, że uczeń naszej szkoły Olaf Szlągiewicz z klasy 8a otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Językowo-Plastycznym DACHL-Mӓrchen. Zadanie uczniów polegało na zilustrowaniu fragmentu bajki lub baśni autora z kraju niemieckojęzycznego obszaru językowego. Gratulujemy!

• Głosowanie w konkursie wokalnym - do 13 czerwca!

• Prosimy o oddanie głosu na naszą uczennicę Różę Średnicką z klasy 4a, która  reprezentuje naszą szkołę w konkursie wokalnym organizowany przez TVP Kujawy i Portal Głos Włocławka.

Sms o treści KUJAWY.ROZA NR 7148

Koszt smsa 1.23 zł. Z jednego nr telefonu można oddać więcej niż jeden głos. Liczymy na wsparcie całej społeczności szkolnej.

link do nagrania

Głosowanie trwa do 13 czerwca!

• Konkurs z Języka Niemieckiego

• We wtorek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Miasta niemieckiego obszaru językowego, ich zabytki i historia”. Uczniowie klas siódmych i ósmych musieli zmierzyć się z testem, który składał się z zadań dotyczących miast niemieckich, takich jak: Berlin, Drezno i München. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i reprezentowanie naszej szkoły.

• Sukces uczennicy kl. 6a

• Miło nam zakomunikować, że Joanna Miziewicz z klasy 6a zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym "Zostań rodziną zastępczą", ogłoszonym wśród uczniów szkół włocławskich przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzine we Włocławku. Organizatorzy zakładają, że prace konkursowe posłużą do stworzenia projektu jednoplanszowego kalendarza ściennego na rok 2023 promującego rodzicielstwo zastępcze. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy.

• PROJEKT POLSCY ZNANI MATEMATYCY

• Celem projektu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych oraz twórczego myślenia. Z dużym powodzeniem wykorzystali narzędzia komputerowe do zaprezentowania swoich prac. Nagrodzone prace miały dowolną formę graficzną. Uczniowie podczas wykonywania swoich prezentacji pogłębiali swoją wiedzę, zdobywali nowe doświadczenia, potrafili zaplanować swoją pracę, dostrzegali jej efekty za pomocą komputera.

Chcieliśmy przypomnieć sylwetki wielkich polskich matematyków i promować ich wybitne osiągnięcia. Ich życiorysy i twórczość to często materiał na pasjonujący film! Chcemy, żeby młodzież poznała ich prace i zainspirowała się nimi.

Jury oceniło 24 prace w formie prezentacji multimedialnej.

Wśród uczniów klas 7 przyznano:

I miejsce Wilińska Marta – ocena celująca wagi 1

II miejsce Szarwas Lidia – ocena celująca wagi 1

III miejsce brak

Wśród uczniów klas 8 przyznano:

I miejsce Kraiński Piotr – ocena celująca wagi 1

II miejsce Nadolska Oliwia – ocena celująca wagi 1

III miejsce Chojnacki Miłosz – ocena celująca wagi

Pozostali uczniowie otrzymali ocenę bardzo dobrą cząstkową wagi 1.