Dzieci – 90,- (15 dni)
Wpłaty w dniach 27. XI. 2024 r.– 03. XII. 2024r.
Stawka żywieniowa dla dziecka wynosi 6 zł.
Bardzo prosimy o przestrzeganie terminu płatności
i noszenie przez dzieci kart obiadowych!!!
Dzieci – 90,- (15 dni)
Wpłaty w dniach 27. XI. 2024 r.– 03. XII. 2024r.
Stawka żywieniowa dla dziecka wynosi 6 zł.
Bardzo prosimy o przestrzeganie terminu płatności
i noszenie przez dzieci kart obiadowych!!!
W piątek, 22 listopada, klasa 4b gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz wzięli udzial w warsztatach dotyczących tradycji andrzejkowych, dowiedzieli się, skąd pochodzi to święto. Następnie korzystali z ciekawych gier i zabaw w Mediatece i Strefie Dziecka. To był bardzo udany dzień.
15 listopada 2024r. w sali Muzeum Diecezjalnego odbył się X Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała Milena Parecka z klasy 6a (opiekun p. Monika Siemianowska).
Miło nam poinformować, że Milena zdobyła III miejsce.
Serdecznie gratulujemy.
12 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyło się patriotyczne śpiewanie z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone, co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.
W ramach przypomnienia o bezpiecznym korzystaniu z sieci oraz cyfrowej higienie potrzebnej każdemu użytkownikowi uczniowie na lekcjach informatyki przygotowali plakaty. Dzieci i młodzież zaprezentowali zasady obowiązujące w Inernecie oraz reguły netykiety. Prezentujemy prace uczniów:
12 listopada 2024r. klasa 6a uczestniczyła w plastycznych warsztatach profilaktyczno - twórczych "Sztuka zamiast" z artystą - p. Ignacym Nowodworskim. Uczniowie mieli okazję pracować w drewnie, z którego powstały różne okazy dinozaurów. Klasa obejrzała także wystawę prac p. Cygana. Prezentujemy zdjęcia z Galerii Sztuki Współczesnej.
7 listopada 2024 r. w Brzeskim Centrum Kultury i Historii "Wahadło" miał miejsce Turniej Słowa "Dzieci mają głos". Naszą szkołę w kategorii recytacja reprezentowały: Zuzanna Krzymińska z kl. 5a (opiekun p. M. Siemianowska), Milena Parecka z kl. 6a (opiekun p. M. Siemianowska) oraz Zofia Dudzińska z kl. 8c (opiekun p. A. Wróblewska). Z przyjemnością informujemy, że Zosia Dudzińska zajęła I miejsce, a Milena Parecka II. i obydwie uczennice jadą 22 listopada na finał konkursu do Bydgoszczy. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za etap wojewódzki.
W związku z przystąpieniem naszej szkoły do XXII edycji akcji „Drzewko za butelkę”, której koordynatorem we Włocławku jest ANWIL S.A., z satysfakcją pragnę przedstawiam wyniki tegorocznej zbiórki.
Zebraliśmy 43395 butelek typu PET i zajęliśmy 1m w kategorii najskuteczniejsza placówka.
Najwięcej butelek zebrała w szkole klasa 6B – 9434, dzięki czemu zajęli 2m w kategorii najskuteczniejsza grupa.
Najskuteczniejszymi zbieraczami naszej szkoły byli Hanna Adamczyk i Stanisław Adamczyk, którzy zebrali po 3957 butelek i zajęli w tej kategorii 3 miejsce ex aequo.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję. Każda zebrana butelka ma ogromne znaczenie, bo pokazuje jak ważne są nawet małe kroki w dbaniu o naszą planetę.
Szkolny koordynator akcji Katarzyna Górawska
W dniu 25 października uczennice naszej szkoły Nina Koryncka z klasy 2a i Larissa Sapierzyńska z klasy 1c, wzięły udział w konkursie „Mikrofon dla Malucha”. Miło nam poinformować, że dziewczynki otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
24 października 2024 r. odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 dzieci z klas pierwszych. Klasa 1a z wychowawcą p. Anną Hofman, 1b z wychowawcą p. Beatą Podkomorzy oraz 1c z wychowawcą p. Anną Stadnicką w odświętnych strojach krokiem poloneza rozpoczęły uroczystość. Następnie uczniowie popisali się umiejętnością śpiewu, recytacji oraz czytania i liczenia. Po tak pięknej prezentacji złożyli uroczyste ślubowanie przed Panią Dyrektor Edytą Misiak. W drugiej części odbyło się pasowanie na ucznia przez dyrekcję szkoły, wręczenie dyplomów, gratulacje oraz bardzo dużo zdjęć na tle pięknej dekoracji. Uroczystość poprowadziła p. Katarzyna Karwat. Całość miała bardzo uroczysty charakter. Uświetniona została występem chóru szkolnego, tańców w wykonaniu uczennic klas II i III oraz K. Chojnackiej. Rada Rodziców przygotowała dla najmłodszych wspaniałą niespodziankę w postaci odwiedzin bohaterów bajek i słodkiego upominku. Uczniowie przejęci, ale szczęśliwi weszli w grono społeczności szkolnej.
Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w różnorodnych zajęciach z kodowania w ramach europejskiej akcji "CodeWeek 2024". Dzieci poznawały tajniki tworzenia kodów i algorytmów lub odkodowywały obrazki - dyktanda graficzne. Za wykonane zadania dzieci otrzymały certyfikat😀
Uczniowie klasy 4b wzięli dziś udział w warsztatach profilaktyczno - twórczyk pt. "Sztuka zamiast.."
Warsztaty zostały zorganizowane przez Galerię Sztuki Wspólczesnej we Włocławku.
Dnia 10 października uczniowie klas I-III włączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Gier Planszowych. Uczniowie tego dnia zagrali w ulubione gry w czasie zajęć lekcyjnych oraz w czasie przerw. Była to dla nich nie tylko świetna zabawa w towarzystwie kolegów i koleżanek, ale też wspaniała lekcja m.in.planowania, przewidywania, spostrzegawczości, zręczności, liczenia i zasad fair play. Dzieci przekonały się również, że gry planszowe są wspaniałym sposobem na wspólne spędzanie czasu.
Cele konkursu:
· odkrywanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych wśród uczniów szkół podstawowych,
· promowanie talentu dzieci,
· pobudzanie aktywności twórczej.
· rozbudzanie wrażliwości estetycznej dziecka oraz jego indywidualnych zdolności plastycznych
· wyrażanie otaczającej nas przyrody w różnych formach i technikach plastycznych
Zasady i warunki uczestnictwa:
1. Konkurs zorganizowano dla wszystkich uczniów klas I – III SP22.
2. W konkursie mogą brać udział uczniowie, którzy przyniosą pracę plastyczną o tematyce „Jesień kolorami się mieni” – wykonaną samodzielnie.
3. Udział w konkursie może wziąć każdy chętny uczeń.
4. Format pracy plastycznej A4.
5. Technika wykonania pracy jest dowolna (farby plakatowe, akwarele, rysunek kredką, wyklejanka z bibuły lub papieru, pastele, wycinanka z kolorowego papieru).
6. Prace plastyczne powinny zawierać na odwrocie : imię, nazwisko oraz klasę ucznia.
7. Prace konkursowe należy dostarczyć do 8 listopada 2024r. do świetlicy szkolnej.
8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 29 listopada 2024r.
9. Jury wybierze najciekawsze prace indywidualne w trzech kategoriach: kl. I, kl. II, kl. III. Spośród nich wybrane zostaną trzy najlepsze prace oraz wyróżnienia w każdej z wymienionych kategorii.
10. Laureaci konkursu plastycznego otrzymają nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
11. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.
12. Organizatorzy nie zwracają prac konkursowych. Zdjęcia wybranych prac przez jury zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Organizator: świetlica szkolna.
30 września byl w naszej szkole Dniem Kolorowego Krawata. Uczniowie przygotowali wlasnorecznie wykonane krawaty z motywem literackim. Konkurs na kolorowy krawat został rozstrzygnięty. Głosami uczniów zwyciężyła praca Amelki Czupryniak z kl. 2d. Sposród najciekawszych drogą losowania wyłoniono trzy prace: Anastazji Tarki z kl. 1 c, Alicji Ostrowskiej z kl.2b oraz Weroniki Kality z kl. 4b. Gratulujemy. Dziękujemy wszystkim za udzial w zabawie. Wystawę krawatów można jeszcze obejrzeć w bibliotece do końca tygodnia.
4 października odbyła się online Wojewódzka Olimpiada Ekologiczna pod hasłem "Kujawsko-Pomorskie Oddycha bez spalin. Uczniowie naszej szkoły w składzie Mikołaj Grudziński klasa 8b, Zofia Dudzińska kl. 8c i Dorian Zieliński kl. 8c reprezentowali Gminę Miasto Włocławek.
W klasyfikacji Grupowej wywalczyli 1 miejsce.
Mikołaj Grudziński w klasyfikacji indywidualnej zajął 1 miejsce, zaś Dorian Zieliński uplasował się na nagradzanym 7 miejscu.
W ramach kampanii odbył się również konkurs plastyczny w którym uczennica Patrycja Wesołowska zajęła 2 miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratuluję
Powered by aSc EduPage